Kiedy traci się wszelką nadzieję

Tille Cole to nazwisko, które na pewno nie jest obce miłośnikom kryminałów i książek sensacyjnych. Ta Brytyjka wychowana wśród wielkiej ilości zwierząt i koni ukończyła studia z wyróżnieniem z religioznawstwa. Uzdolniona wypuściła już na rynek wiele wspaniałych książek, które doskonale znane są polskim czytelnikom, jak chociażby “Słodki upadek”, “Słodki Romeo”, “Słodka nadzieja” i wiele innych. W 2020 roku znowu pokaże się od najlepszej strony swoim wielkim fanom. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać stylu pisania tej autorki, to koniecznie powinien sięgnąć po “Odnalezione piękno” (https://www.taniaksiazka.pl/odnalezione-piekno-kaci-hadesa-tillie-cole-p-1347631.html).

Dwie zranione dusze

Shane „Tank” Rutherford nigdy nie miał łatwego życia. W wieku 17 lat uciekł z domu od ojca, który zbyt często podnosił na niego rękę. Żył na ulicy, nie było mu tam łatwo, jednak nie musiał się bać, że ojciec go pobije. Jak się może wydawać – uśmiechnęło się do niego szczęście. Został uratowany przez przyjaciół, którymi okazali się członkowie teksańskiego Ku Klux Klanu. Jak wiadomo ten klan nie należy do łatwych we współżyciu. Shane musiał wyrzec się wielu wartości w swoim życiu. Nie tylko musiał zrezygnować z poprzedniego życia. Musiał zrezygnować ze swoich przyjaciół. Po wielu latach chłopak ocknął się i uciekł od klanu, aby rozpocząć życie w świecie, którego jak się okazuje wcale nie znał. Drugą bohaterką jest Susan-Lee Stewart, która wygląda jak z konkursów piękności. I faktycznie – kobieta doskonale wie na czym one polegają. Jednak ma już ich serdecznie dość. A w szczególności dość ma człowieka, który wydawać by się mogło powinien się nią opiekować, a robi coś wręcz odwrotnego. Susan ma dość życia w ciągłym strachu i piekle, dlatego pewnego razu po zdobyciu kolejnej nagrody w konkursie piękności ucieka prosto ze sceny nie oglądając się nawet za siebie.

Spotkanie na drodze

Co prawda, kobieta była sławna i nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Jednak nie chciała już tego. Chciała być zwykła dziewczyną. Dlatego też bez zastanowienia wsiadła na motocykl, który się przed nią zatrzymał. Objęła tego męskiego przystojniaka w pasie i pozwoliła, aby odjechali daleko stąd. Od tej pory oboje postanowili, że poprzednie życie zostawiają za sobą. Nie było już Shane’a. Nie było już Susane. Od tej pory był tylko Tank i Piękna. Obydwoje nawet nie wiedzieli jak to spotkanie mocno zmieni ich życie. Tylko czy w dobrym kierunku? “Odnalezione piękno” Tille Cole jest opowiadaniem o tym, że jednak nie wolno tracić pokładanych nadziei w odmianę losu. Czasem wystarczy być w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, a wszystko ułoży się na nowo.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com